Tour de France

Tour de France

Continental wspiera młodzików

New content item (1)

Do udziału w Tour de France w roli zawodowego kolarza wymagane jest bezgraniczne poświęcenie, nieustający trening i duże wsparcie. W przypadku nastolatków z pasją do kolarstwa, którzy marzą o udziale w najbardziej ekscytującym wyścigu kolarskim na świecie, ważne jest zachęcanie ich do realizowania ambicji.

Na szczęście organizatorzy Tour de France robią to dokładnie od ponad 15 lat. Co roku podczas Tour de France następne pokolenie kolarskich talentów dostaje zaproszenie do jazdy przed peletonem w oficjalnym wyścigu Les Cadets Juniors du Tour. Jest to unikalna okazja promocji kolarstwa przez podkreślanie radości ze sportu. Po raz pierwszy firma Continental dumnie wspiera świeżo upieczonych młodzików w ich ekscytującej przygodzie.

New content item

Młodzicy obecnie

W tym roku inicjatywa będzie miała miejsce od 7 do 29 lipca 2018 r., jednocześnie z głównym wyścigiem. Dzięki temu młodzicy będą mogli zbierać doświadczenie w tym samym dniu i warunkach co profesjonaliści. Poznają, co to oznacza przejechanie etapu Tour de France.

Dwie godziny przed pierwszym wyścigiem młodzi kolarze ruszą w peletonie w towarzystwie oficjalnego pojazdu technicznego. Przejadą oni pierwsze i ostatnie 30 km każdego etapu, mijając linię mety przed kibicami. Zostanie im również zrobione zdjęcie na podium przy entuzjastycznych wiwatach i aplauzie widowni.

Jedna kluczowa różnica z Tour de France polega na tym, że żaden z tych kolarzy nie zostaje uznany za zwycięzcę mini etapów. Ostatnie kilometry są tradycyjnie walką między najsilniejszymi kolarzami w nadludzkim sprincie, ale nie jest mierzony czas ani nie ma klasyfikacji dla młodzików. Cała ósemka odważnych kolarzy staje razem na podium, gdzie otrzymuje medale przy muzyce oficjalnego hymnu Tour de France.

New content item

Gwiazdy kolarstwa w przyszłości

Po zakończeniu ceremonii (i wykonaniu zdjęć przez lokalne media) młodzicy siadają w pierwszych rzędach trybun, aby obserwować finisz etapu Tour de France, który właśnie przejechali. Kto wie? Może któregoś dnia w przyszłości znajdą się oni w elitarnym gronie kolarzy, których właśnie oklaskują.

Wśród uczestników Les Cadets Juniors du Tour znajduje się bowiem wielka francuska gwiazda Arnaud Démare, który w 2018 roku wygrał etap Tour de France. Jest on również dwukrotnym zwycięzcą krajowych mistrzostw Francji, a także wielu wyścigów jednodniowych i klasyków. W tym roku po raz pierwszy będzie kapitanem zespołu Groupama FDJ team (w którym, przypadkowo, wszyscy jeżdżą na oponach Continental).

New content item

Jazda na oponach kolarskich Continental z limitowanej serii

Zaangażowanie firmy Continental jest istotne. Nie tylko kolarze zakładają koszulki z logo Continental z unikalnej serii, ale również opony na ich rowerach pochodzą z limitowanej serii Tour de France GP4000RS, którego logo jest wytłoczone z boku opony. Pojazdy techniczne zapewniające wsparcie i logistykę wszystkim kolarzom również będą miały założone opony PremiumContact 6 tires z unikalnej specjalnej serii.

Jak młody kolarz z pasją może wziąć udział w takim wydarzeniu? Kolarze w wieku 15-18 lat są wybierani spośród najlepszych w swojej kategorii, na podstawie nominacji przez lokalne kluby kolarskie we współpracy z miastami goszczącymi etapy.

Chłopcy i dziewczęta są zapraszani do udziału w Les Cadets Juniors du Tour, aby pomóc we współpracy między Tour de France i klubami Francuskiego Związku Kolarstwa. Potwierdzają oni również, że nikt nie jest za młody, aby wskoczyć na siodełko i ruszyć z pożądaniem zdobycia legendarnej żółtej koszulki.