Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Ty jedziesz, my dbamy o bezpieczeństwo na drodze!

Ty jedziesz, my dbamy o

bezpieczeństwo na drodze!

W rowerze, jak i w samochodzie opony są bardzo ważne dla bezpieczeństwa

Jazda na rowerze jest zdrowa, przyjemna i łatwa. Ale zapewnienie bezpieczeństwa na drodze nie jest już takie proste, o czym wie każdy, kto regularnie jeździ na rowerze. Jadąc rowerem ruchliwą ulicą, trzeba być dobrze widocznym i unikać niebezpiecznych sytuacji.

Zwłaszcza, że pogoda bywa różna. Czasami świeci słońce, kiedy indziej leje deszcz. Typowy rowerzysta z taką samą przyjemnością przeprawia się przez błotniste kałuże, co pedałuje po suchym żwirze. Najważniejsze to zachować elastyczność i umieć dostosować się do zmieniającej się sytuacji.

Continental dba o to, aby wszyscy użytkownicy drogi byli bezpieczni: zarówno rowerzyści, jak i kierowcy. Od ponad 140 lat firma jest czołowym dostawcą w branży motoryzacyjnej, dostarczając na rynek opony o najlepszych parametrach i doskonałej przyczepności, niezależnie od warunków na drodze.

Opony są jedynym punktem styku pojazdu z drogą. W krytycznej sytuacji to od opon zależy, czy pojazd zdoła zatrzymać się na czas albo bezpiecznie pokonać ostry zakręt. Dlatego chcemy, aby jak najwięcej kierowców na całym świecie wiedziało o tym, jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie prawidłowo napompowanych nowoczesnych opon z bieżnikiem o właściwej głębokości.

Nikolai Setzer, Członek Zarządu Continental AG i Dyrektor Działu Opon.

Jazda na „czarnym złocie”

Przywiązujesz dużą wagę do bezpieczeństwa na drodze. My także. Dlatego realizujemy inicjatywę Wizja Zero, której celem jest całkowite wyeliminowanie wypadków drogowych, w których ludzie giną lub doznają obrażeń.

Całkowite wyeliminowanie ofiar śmiertelnych, obrażeń i wypadków to ambitny, ale możliwy do osiągnięcia cel. Continental jest oficjalnym partnerem ważnych wydarzeń sportowych, takich jak Tour de France, Vuelta a España, Giro D’Italia i Prudential RideLondon. Dzięki temu możemy propagować nasz cel wśród zapalonych kibiców na całym świecie.

Większość profesjonalnych sportowców biorących udział w tych imprezach używa zaawansowanych technicznie opon marki Continental – choć peleton na pewno porusza się zbyt szybko, żeby to zauważyć. Na naszych oponach jadą również inne pojazdy: samochody obsługi oraz motocykle towarzyszące zawodnikom na szczególnie ważnych odcinkach trasy.

A więc nie tylko sportowcy jadą na „czarnym złocie” marki Continental – również specjaliści, którzy pracują niestrudzenie za kulisami. I rowery, i samochody wyposażone są w najnowocześniejsze opony o najlepszych parametrach, gwarantujące najwyższą niezawodność.

Zawsze razem, zawsze do przodu, bezpieczni na wspólnej drodze.

Ciekawostki ze świata kolarstwa

Niemieckie miasta przyjazne rowerzystom

Bike-friendly cities are on the rise

Najnowsze innowacyjne rozwiązania, trendy i zmiany mające na celu uczynienie niemieckich miast kontynentalnych bardziej przyjaznymi dla rowerów.

Czytaj więcej

Tour de France

Śmiałe ucieczki, szalone pościgi, mordercze wzniesienia i karkołomne zjazdy –Tour de France jest uważany za najtrudniejszy wyścig kolarski na świecie.

Czytaj więcej

Wysokie wzniesienia - właściwa przyczepność

New content item

Vuelta a España z wyczerpującymi skutkami finiszów górskich to wielki test wytrzymałości dla każdego profesjonalnego kolarza.

Czytaj więcej

Największy w Wielkiej Brytanii jednodniowy wyścig kolarski

Prudential_Ride_Teaser_image

150 najlepszych kolarzy świata konkuruje o największą nagrodę pieniężną na klasycznej jednodniowej imprezie dla zawodowców.

Czytaj więcej

Opony rowerowe, a samochodowe

New content item

Nie ma znaczenia, jakie opony preferujesz – Continental pomoże w każdej sytuacji podczas jazdy dzięki doskonałej technologii opon.

Czytaj więcej

Jak dbać o opony rowerowe?

New content item

Możesz wyobrazić sobie swój udział w Tour de France? Oto kilka podpowiedzi dotyczących konserwacji opon.

Czytaj więcej

"Zachowaj większy odstęp od rowerzysty"

New content item

Bliskie przejeżdżanie powoduje strach u rowerzystów i jest dla nich niebezpieczne.

Czytaj więcej

Mieszanka BlackChili

Rewolucyjna mieszanka BlackChili, łączy w sobie najlepsze właściwości przyczepności, prędkości i trwałości.

Czytaj więcej