Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Deportistas aspirantes: cómo Rydzek consiguió el récord Guinness

Sportowcy z aspiracjami:

Jak Rydzek ustanowił rekord Guinnessa

50-metrowy sprint po najbardziej pochyłej powierzchni świata na podeszwach Continental – maksymalna przyczepność

– Wow! Zostałem rekordzistą Guinnessa! – krzyknął Johannes Rydzek po zakończeniu 50-metrowego sprintu po najbardziej pochyłej powierzchni na świecie. Ustanawiając rekord, Rydzek biegł w butach marki Adidas z podeszwami Conti.

Nie ma lepszego sposobu na świętowanie długoletniej współpracy, jak ta pomiędzy firmami Continental a Adidas, niż ustanowienie rekordu świata w zupełnie nowej kategorii.

Rekord pobito w piątek 22 września 2017 r. w trakcie biegu ContiGripRun, 50-metrowego sprintu po najbardziej pochyłej powierzchni na świecie, który dowiódł doskonałości butów do biegania z podeszwami Continental.

Spektakularny scena, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na górską panoramę: Skocznia narciarska im. Heiniego-Klopfera w Oberstdorfie. To miejsce, w którym dwóch czołowych sportowców próbowało pobić rekord świata.

Będąc zdobywcą sześciu tytułów mistrzowskich w kombinacji norweskiej, Johannes Rydzek ma już na koncie jeden rekord świata. Ale Rydzek zapełnił kolejną kartę w historii sportu, ustanawiając rekord w sprincie na 50 metrów po najbardziej pochyłej powierzchni na świecie, który został oficjalnie uznany przez organizację Guinness World Records.

Start
ContiGripRun2017
 

Najszybciej pokonane 50 m w sprincie pod górę | 22.09.2017 r.

Nauka w sporcie

27,69 sekundy, 72 metry, 37 stopni – to liczby, które wszystko wyjaśniają. W zaledwie 27,69 sekundy zapalony młody sportowiec z Oberstdorfu pokonał słynny 72-metrowy rozbieg skoczni w tym mieście o nachyleniu co najmniej 37 stopni. To wspaniały wyczyn, który był możliwy dzięki zapewniającemu maksymalną przyczepność know-how firmy Continental.
– Szczególnie ostatnie dziesięć metrów tuż przed szczytem było niesamowicie trudne. Buty bardzo mi tu pomogły. Zwłaszcza na gładkiej powierzchni podeszwa zapewnia decydującą przewagę – powiedział Rydzek.
Guinness określił czas poniżej 35 sekund jako umożliwiający zaklasyfikowanie pierwszego rekordu świata w 50-metrowym sprincie pod górę po stoku o nachyleniu ponad 37 stopni. Skocznia narciarska w Oberstdorfie została specjalnie przygotowana na tę okazję. Zapewniono odpowiednią nawierzchnię i wprowadzono daleko idące środki bezpieczeństwa dla biegaczy.

Alexander Schauer
Johannes Rydzek


– Buty bardzo mi tu pomogły. Zwłaszcza na gładkiej powierzchni podeszwa zapewnia decydującą przewagę.

Johannes Rydzek

Zwycięska współpraca między dwoma doskonałymi markami

Od 2011 roku opracowywane przez specjalistów od ogumienia w Hanowerze mieszanki gumowe Continental zapewniają butom Adidas wyjątkowy sukces – w latach 2012–2014 podeszwy Continental pomogły ustanowić trzy rekordy świata w maratonach.

Przystępując do próby ustanowienia rekordu świata w biegu ContiGripRun, obaj zawodnicy stanęli wobec zgoła innego – krótkiego, ale stromego – wyzwania, które miało potwierdzić doskonałość technologii Continental i Adidas zastosowanych w butach do biegania.

Rywalem Rydzeka był Alexander Schauer, biegacz parkour z Wiednia. Schauer również doskonale się spisał, pokonując dystans w czasie tylko o cztery sekundy dłuższym niż Rydzek.

Imprezie przyglądała się sędzia z Guinness World Records Paulina Sapinska z Londynu, która potwierdziła ustanowienie nowego rekordu świata po czterech biegach. Wyczyn Rydzeka został odnotowany w bazie danych rekordów Guinnessa i jak dotąd nie został pobity.

Johannes Rydzek

– Bardzo się cieszymy, że po doskonałych ocenach naszych tegorocznych opon zimowych również buty Adidas z naszą podeszwą świetnie się spisały, ustanawiając rekord świata w Oberstdorfie.

Dr Konstantin Efimov, Dział Rozwoju Materiałów i Procesów w Continental Tires