Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Najlepsza mieszanka do

biegania

Przyczepność klasy Continental

Co wspólnego mają ze sobą opony w Twoim samochodzie i podeszwy Twoich butów? Jedną podstawową rzecz – zapewniają bezpieczny kontakt z podłożem. Niezależnie od tego, czy biegniesz po asfalcie, czy przemierzasz skaliste szlaki, Continental zabierze Cię dalej. Nasze gumowe podeszwy zapewniają biegaczom przyczepność, której im potrzeba, gdy podczas treningu lub zawodów liczy się każdy kilometr. Są również w stanie sprostać najtrudniejszym warunkom w każdym terenie, dzięki czemu turyści na szlakach, także górskich, mają pewność, że ich buty poradzą sobie w każdej sytuacji.

Ustanowić rekord, a potem go pobić

Od 2009 roku ściśle współpracujemy z jednym z wiodących producentów obuwia sportowego, firmą Adidas, tworząc buty o najlepszych parametrach. Połączenie sił profesjonalnych projektantów opon z ekspertami od butów sportowych to już prosta droga do serii sensacyjnych rekordów świata.

Zobacz, jak dwóch freerunnerów poradziło sobie z wyzwaniem ustanowienia rekordu świata na rozbiegu skoczni narciarskiej Heini-Klopfer-Skiflugschanze w Oberstdorfie w Niemczech.

Nauka w sporcie

Za każdym przynoszącym chwałę zwycięstwem kryje się naukowy przełom.

Inżynierowie z firmy Continental postawili sobie za zadanie wymyślenie idealnych mieszanek gumy naturalnej i syntetycznej, aby znacząco poprawić wyniki sportowców, niezależnie od warunków pogodowych i temperatury, w których biegną, a także pokonywanej nawierzchni.

Efektem tych wysiłków jest podeszwa, która zapewnia o 30 procent lepszą przyczepność, zmniejsza poślizg i gwarantuje bardziej efektywny bieg niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki współpracy między firmami Continental a Adidas na rynku obuwniczym pojawia się coraz więcej wspólnie opracowywanych produktów. Obecnie na półkach można znaleźć setki różnych kobiecych i męskich butów do biegania i trekkingu marki Adidas z zapewniającymi wyjątkową przyczepność podeszwami Continental.

Wyniki udanej współpracy między Continental a Adidas

Ciekawostki ze świata biegaczy

Biegające kobiety

Vintage image of women participating in a race and taking off at the starting line

Gdyby nie te niesamowite kobiety, współczesne bieganie mogłoby wyglądać zdecydowanie inaczej.

Czytaj więcej

Sportowcy z aspiracjami

Krótkie, ale strome wyzwanie; jak sportowiec Johannes Rydzek ustanowił rekord świata, biegnąc w butach z podeszwami Continental o maksymalnej przyczepności.

Czytaj więcej

Bieganie tyłem

Thomas Dold, goni za niezwykłymi zwycięstwami. Zdobył siedem rekordów świata w biegu tyłem i 45 tytułów w biegu po schodach.

Czytaj więcej