Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Testing winter tires in freezing conditions

Testing winter tires

Testowanie opon zimowych

Swedish snow-covered circuit

Elaborate test tracks to test winter tires

Kryteria testowe dla opon zimowych

Co jest związane z testowaniem opon zimowych na Continental?

 • Szeroko zakrojone badania i rozwój z wyprzedzeniem
 • Testy opon przeprowadzane są na powierzchniach mokrych, pokrytych śniegiem i lodem oraz suchych.
 • Continental testuje swoje opony w różnych miejscach, w tym w Niemczech i pokrytej śniegiem Szwecji.

Jeśli chodzi o wybór nowych opon zimowych do Twojego pojazdu, różnorodność opcji jest często przytłaczająca. W chłodniejszych miesiącach należy rozważyć, czy potrzebne są opony zimowe, czy całoroczne. Po zawężeniu tego zakresu, nadal masz do czynienia z szeroką gamą modeli oferujących różne funkcje.

Ponieważ koła Twojego samochodu to jedyne obszary, które mają bezpośredni kontakt z podłożem, chcesz mieć pewność, że jego opony są bezpieczne, niezawodne i dobrze się spisują - zwłaszcza jeśli mieszkasz w regionie, w którym występują ekstremalne warunki, takie jak śnieg i lód. Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, czy kupujesz wysokiej jakości opony zimowe, czy też całoroczne, jest odczytanie wyników niezależnych testów.

Zanim jednak czasopisma motoryzacyjne otrzymają w swoje ręce nasze opony zimowe, testujemy je intensywnie, aby upewnić się, że zachowują się one na różnych nawierzchniach, w tym na śniegu i lodzie. Dowiedz się więcej na temat badań, rozwoju i testowania opon w firmie Continental. 

Badania i rozwój

Opracowanie nowej opony oznacza testowanie materiałów, mieszanek, wzmocnień i różnych konstrukcji bieżnika po drodze. Przy opracowywaniu nowych opon wykorzystuje się wiele wcześniejszej wiedzy i doświadczenia, ale także wiele eksperymentów i wprowadzania przełomowych innowacji. Symulacje mogą pokazać, jak proponowana opona reaguje na przyspieszanie i hamowanie na lodzie lub śniegu. Po przeprowadzeniu wszystkich symulacji tworzone są prototypy, które pozwalają naszym inżynierom badać i testować prawdziwe opony. 

Testowanie skuteczności hamowania, komfortu, trwałości i kontroli trakcji

Testowanie skuteczności hamowania, komfortu, trwałości i kontroli trakcji

Testowanie opon

W ramach etapu badań i rozwoju, w Continental przeprowadzimy kilka testów, aby zapewnić wysoką jakość bezpieczeństwa i osiągów nowej opony.  Oczywiście, testy opon śniegowych muszą być przeprowadzane w warunkach zimowych, jakie zwykle występują na drogach, czyli na pokrytym lodem asfalcie, mokrych nawierzchniach i śniegu. Podczas testowania opon na różnych nawierzchniach zimowych, bezpieczeństwo jest naszym priorytetem numer jeden, ale należy wziąć pod uwagę także inne aspekty, takie jak prowadzenie, komfort jazdy, trwałość opony i inne cechy szczególne:

 • Mokre powierzchnie
  Na mokrych drogach droga hamowania często się wydłuża, a przyczepność ulega zmniejszeniu. Testujemy nasze opony na sztucznie nawadnianych prostych, jazdę z przyspieszeniem przez zbiorniki wodne w celu sprawdzenia osiągów akwaplanacji, a także scenariusze pokonywania zakrętów na mokrych nawierzchniach, aby uzyskać najkrótszą możliwą drogę hamowania i maksymalną przyczepność.
 • Powierzchnie pokryte śniegiem
  Trakcja, przyczepność, kontrola hamowania i przyspieszanie są często zagrożone na ośnieżonych drogach, co oznacza, że musimy mierzyć te warunki jazdy na ośnieżonych torach, aby zobaczyć, jak zachowują się opony.
 • Powierzchnie pokryte śniegiem
  Aby przetestować wydajność jazdy na lodzie i śniegu, przeprowadzamy testy hamulców, przyczepności i trakcji na sztucznie oblodzonych torach testowych przy wolnych prędkościach. Są one wyposażone w czujniki, dzięki czemu możemy dokładnie zmierzyć, jak daleko pojazd porusza się w każdym scenariuszu. 

Gdzie odbywają się testy opon zimowych? 

Continental przeprowadza testy opon zimowych w kilku miejscach, od Niemiec po Szwecję. Tor testowy firmy Contidrom jest używany od 1967 roku, a na torze dla dużych prędkości przetestowano co najmniej 1,3 miliona opon. Wielką zaletą tego toru jest jego dogodne położenie, zaledwie kilka minut drogi od siedziby głównej Conti w Hanowerze.

Tego samego nie można powiedzieć o naszych najbardziej wysuniętych na północ torach testowych. Koło podbiegunowe w Arvidjaur w Laponii, gdzie temperatury mogą sięgać -30°C. 

Jak dobrze sprawdzają się opony Continental w testach? 

O ile możemy śmiało pochwalić się tym, jak dobrze zachowują się zimowe opony Continental, o tyle co myślą osoby z zewnątrz? Te ostatnie wyniki testów dwóch opon zimowych Continental są doskonałym przykładem ogólnego trendu, z którego jesteśmy bardzo dumni: 78 procent naszych produktów otrzymuje najwyższą ocenę w testach opon! 

WinterContact™ TS 860 

Ta opona została ukoronowana zwycięzcą testu przez niemiecki magazyn Auto Bild w teście Winter Tire Super Test w 2019 roku. Kategoria ta składała się z 53 innych opon, ocenianych w trzech częściach: 

Część 1, test hamowania na mokrej nawierzchni: wybór najlepszych 30 produktów

Część 2, badanie hamowania na śniegu dla pozostałych 30 produktów: wybór 20 najlepszych produktów

Część 3, kompletny test tylko 20 finalistów: włącznie z wydajnością zużycia i ceną.

Ogólnie rzecz biorąc, WinterContact™ TS 860 oferuje maksymalną kontrolę trakcji na zakrętach i przy przyspieszaniu podczas mokrych zimowych dni - także na śniegu i lodzie. 91% klientów poleciłoby tę zimową oponę. 

WinterContact™ TS 850 P 

Ta zimowa opona, opracowana specjalnie dla średnich i luksusowych pojazdów i SUV-ów, otrzymała w 2020 roku bardzo dobrą ocenę niemieckiego magazynu Sportauto.

Opona WinterContact™ TS 850 P oferuje kontrolowaną trakcję z doskonałym wzorem bieżnika i zrównoważoną dynamikę na śniegu. Na pokrytych lodem drogach można również polegać na krótkiej drodze hamowania. Imponujące jest to, że 100% naszych klientów poleciłoby tę zimową oponę innym nabywcom! 

Chcesz wiedzieć o innych oponach, które oferują doskonały bieżnik, trakcję i przyczepność na zimowych drogach? Zapoznaj się z szeroką gamą dostępnych opon zimowych Continental tutaj.

A jeśli nie potrzebujesz opon zimowych tam, gdzie mieszkasz, znajdź tutaj opony Continental na cały sezon.  

Przygotuj swój samochód na zimę

Continental_Winter_World_PrepareYourCarForWinter

Zobacz naszą listę kontrolną zimowego zestawu samochodowego, aby przygotować Twój pojazd do zimy

Czytaj więcej