Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Red SUV on a city road

Opony dla SUV

Masz SUV-a, ale nie jesteś pewien, jakich opon potrzebuje? Tutaj dowiesz się jakie masz opcje wyboru

Jakie opony do samochodów typu SUV najlepiej pasują do mojego pojazdu?

 • Czy Twój SUV jest elektryczny, hybrydowy czy z tradycyjnym silnikiem spalinowym? Jak mocny jest Twój SUV? Jak duży i ciężki jest? To zadecyduje, jakich opon potrzebuje.
 • Czy będziesz jeździć swoim SUV-em po drogach czy w terenie? To również określi rodzaj potrzebnych opon.
 • Continental pomoże Ci wyposażyć Twój pojazd SUV w odpowiednie opony.

Jeśli szukasz nowych opon do samochodu SUV, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii, aby zapewnić bezpieczeństwo i jakość nowych opon, a także płynną i przyjemną jazdę. Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli samochodów sportowo-użytkowych, ważne jest, aby dobrać odpowiednie opony do konkretnego SUV-a. W tym artykule dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem opon i dlaczego konkretna kategoria SUV-a wymaga określonych specyfikacji.

Kids unpacking their family’s electric SUV

The right tires for the right SUV

Jak dobrać odpowiednie opony do swojego SUV-a?

 • Kategoryzacja Twojego samochodu ułatwi Ci zadanie, gdy będziesz musiał zawęzić wybór dostępnych opon do SUV-ów.
 • Czy Twój SUV jest elektryczny, hybrydowy czy z tradycyjnym silnikiem spalinowym? Jak mocny jest Twój SUV? Jak duży i ciężki jest ten samochód?
 • Czy będziesz go używać w mieście czy na przedmieściach? Czy stale zmagasz się z trudnymi warunkami, takimi jak żwir, błoto, śnieg i strome wzniesienia? Czy często holujesz ciężkie ładunki? Te czynniki decydują o tym, do czego opony powinny być przystosowane.
 • Na koniec, czy Twój SUV ma napęd AWD (napęd na wszystkie koła), 4WD (napęd na cztery koła/4X4/cztery na cztery) czy 2WD (napęd na dwa koła)? Jeśli nie jesteś pewien różnic, przeczytaj więcej o SUV-ach i napędzie na cztery koła tutaj.
 • Tutaj dowiesz się również, czy Twój SUV może jeździć w terenie i jakie opony są wymagane.

Jak wybrać odpowiednie opony do samochodów typu SUV

W Continental pomożemy Ci dobrać idealną oponę do Twojego SUV-a. W zależności od nawierzchni drogi, opony powinny być w stanie sprostać następującym zadaniom: 

Jak wybrać opony do jazdy po drogach:

 • niezawodna skuteczność hamowania w każdych warunkach pogodowych;
 • wysoki poziom ochrony przed aquaplaningiem;
 • doskonała przyczepność i skuteczność hamowania;
 • znaczna redukcja hałasu drogowego zapewniająca płynną jazdę na drodze
 • wysokie przebiegi

Jak wybrać opony terenowe:

 • dobry poziom wytrzymałości, dzięki czemu opony wytrzymują uderzenia o skały i inne zagrożenia terenowe;

 • długotrwała jakość, dzięki czemu bieżnik opony zachowuje optymalną przyczepność, co pozwala na dalsze przygody w terenie;

 • możliwość bezpiecznej jazdy po różnych rodzajach nawierzchni, w tym po drogach asfaltowych;

 • lepsze właściwości trakcyjne na śniegu i mokrej nawierzchni, zapewniające większe bezpieczeństwo jazdy. Większość opon terenowych ma oznaczenia m+s lub 3pms, aby to odróżnić.

Właściwe opony do każdego typu SUV-a w każdej sytuacji na drodze

W zależności od miejsca zamieszkania i typu posiadanego SUV-a, warunki będą stawiały różne wymagania przed Twoimi oponami. Poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, z którymi możesz mieć do czynienia i sugestie dotyczące opon Continental.

Najlepsze opony do SUV-ów na warunki zimowe

Jeśli mieszkasz w regionie, w którym zimy są szczególnie wymagające, możesz potrzebować napędu na 4 koła, aby poradzić sobie ze śniegiem, lodem, błotem i stromymi wzniesieniami. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, prawdopodobnie potrzebujesz opon zimowych o agresywnym wzorze bieżnika, które zapewnią przyczepność na sypkim terenie - zwłaszcza na mokrym śniegu i błocie. Tego rodzaju opony są również bardziej wytrzymałe, ponieważ mają twardsze ściany boczne, które amortyzują uderzenia kamieni i uszkodzenia spowodowane innymi zagrożeniami terenowymi.

Jeśli Twoje warunki życia i jazdy odzwierciedlają lub są podobne do powyższych, oto kilka zimowych opon Continental, które warto rozważyć dla Twojego SUV-a:

ContiCrossContact™ Winter winter tire by Continential

ContiCrossContact™ Winter 

 • CrossContact™ Winter: zaprojektowana specjalnie dla SUV-ów i pojazdów terenowych, oferuje doskonałe właściwości trakcyjne i hamowanie na śniegu i mokrej nawierzchni, a dzięki wytrzymałym ścianom bocznym unikniesz uderzeń kamieni i innych zagrożeń terenowych.
Conti4x4WinterContact winter tire by Continental

Conti4x4WinterContact

 • 4x4WinterContact: ta wszechstronna opona, zaprojektowana specjalnie z myślą o samochodach typu SUV i pojazdach terenowych, oferuje doskonałą odporność na aquaplaning, a także świetne właściwości trakcyjne i hamowanie.

Najlepsze opony do SUV-ów do życia w mieście i weekendowych przygód

Jeśli jeździsz swoim crossoverem po drogach asfaltowych, ale często zmieniasz teren na nieregularny, aby spędzić weekend na wiejskich drogach szutrowych, przyda Ci się opona terenowa z bieżnikiem w kształcie blokady. Zapewnia ona trwałość, która pozwala pokonywać błoto, żwir i trawę, ale także cichszą i wygodniejszą jazdę po drogach utwardzonych.

Oto kilka letnich i całorocznych opon Continental, które warto rozważyć do swojego crossovera lub SUV-a:

CrossContact™ RX

CrossContact™ RX

 • CrossContact™ RX: zaprojektowana z myślą o crossoverach i SUV-ach, opona ta oferuje znaczną redukcję hałasu drogowego, zapewniając płynną i cichą jazdę każdego dnia, a co najlepsze, poprawia trakcję na mokrej nawierzchni, zwiększając bezpieczeństwo jazdy - zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów.
ContiCrossContact™ LX 2

ContiCrossContact™ LX 2

 • ContiCrossContact™ LX 2: Zaprojektowana z myślą o samochodach typu SUV i crossover, opona ta zapewnia znakomitą trakcję w lekkim terenie, a także świetne właściwości jezdne i doskonałe hamowanie na mokrej nawierzchni.
Different treads and reinforced areas for 3 types of SUV tires

Opony elektryczne lub hybrydowe do SUV-ów

Elektryczny lub hybrydowy SUV charakteryzuje się niższymi emisjami, kosztami utrzymania i hałasem silnika. Jednakże, istnieje prawie 30% dodatkowy wzrost wagi samochodów elektrycznych z powodu akumulatora, którego wymagają. Ciężar ten stanowi duże obciążenie dla opon pojazdów elektrycznych. Dostosowaliśmy nasze produkty do specyficznych potrzeb pojazdów z napędem alternatywnym. 

Artykuły pokrewne