Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

The Contidrom

Wynik testu dla opon wielosezonowych

Opony wielosezonowe Continental: wyniki testów i oceny

Testy opon przeprowadzone na oponach Conti

Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o wynikach testów opon wielosezonowych:

  • Opony całoroczne Continental zapewniają doskonałe osiągi przez cały rok w umiarkowanym klimacie
  • Wszystkie innowacyjne produkty Continental przed wprowadzeniem do produkcji seryjnej muszą przejść intensywne próby
  • Nasze opony wielosezonowe otrzymały kilka nagród za swoje osiągi 

O jakości naszych opon wielosezonowych moglibyśmy mówić cały dzień. Ale nie musisz nam wierzyć na słowo! Recenzje oraz bezstronne testy potwierdzają osiągi i niezawodność naszych opon całorocznych. Jeżeli mieszkasz w klimacie umiarkowanym i szukasz opon całorocznych do swojego samochodu osobowego, kempingowego, dostawczego lub SUV-a, sprawdź niezależne recenzje, oceny i testy naszych produktów wielosezonowych. 


Dlaczego opony wielosezonowe są tak wszechstrone? 

Opony całoroczne zapewniają doskonałe osiągi przez cały rok w umiarkowanym klimacie. Ponieważ opony wielosezonowe Continental zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić imponującą przyczepność zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych oraz dobre hamowanie na suchych i mokrych nawierzchniach, a także na błocie pośniegowym, podróżując na naszych oponach całorocznych możesz czuć się spokojny. 


Testy opon wielosezonowych

Testy opon przeprowadzone na oponach Conti

W Continental Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, dlatego przy projektowaniu naszych opon bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe aspekty bezpieczeństwa i komfortu. Wszystkie innowacje firmy Continental muszą przejść intensywne testy, zanim trafią do produkcji. Nasi inżynierowie podróżują po całym świecie, od Niemiec, przez Szwecję, po USA, aby mieć pewność, że każda opona Continental - zimowa, letnia, wielosezonowa czy używana w sporcie i off-road - zostanie przetestowana przez naszych ekspertów w szerokim zakresie warunków pogodowych i na wszystkich rodzajach nawierzchni.

W rzeczywistości każda nowa opona musi przejechać setki kilometrów testowych na naszym głównym torze testowym Contidrom w Hanowerze w Niemczech. Ponadto, choć poddajemy nasze opony większej liczbie testów niż jakakolwiek inna marka, ważne jest dla nas, aby nasze opony dobrze wypadały także w niezależnych testach. I tak jest: opony Continental są regularnie oceniane jako najlepsze w bezstronnych testach. Kilkakrotnie zostaliśmy uznani za najlepszą markę oponiarską roku przez niemieckie stowarzyszenie kierowców ADAC, a także przez renomowane czasopisma, takie jak AutoBild i AutoZeitung. Te osiągnięcia napawają nas dumą, ponieważ oznaczają, że kierowcy jeżdżący na oponach Continental wiedzą, że są w bezpiecznych rękach.

Jednak gdy przychodzi do testowania i oceniania opon wielosezonowych, trudno jest spełnić wszystkie wymagania. Te wyjątkowe opony muszą łączyć w sobie cechy charakterystyczne dla dosłownie wszystkich pór roku, aby znaleźć równowagę między technologią opon zimowych i letnich, a także zapewnić doskonałą trakcję, prowadzenie, hamowanie i komfort jazdy.

Na szczęście gama opon wielosezonowych Continental zebrała świetne recenzje i oceny, a klienci często polecają je innym. Wszystkie nasze opony całoroczne charakteryzują się wytrzymałymi ścianami bocznymi, doskonałym bieżnikiem, elastyczną mieszanką gumową i ogólnie wysokimi osiągami we wszystkich, z wyjątkiem skrajnych, warunkach pogodowych.


NAJLEPSZE OPONY WIELOSEZONOWE NIE ZAWODNE PRZEZ CAŁY ROK

Nasze doskonałe wyniki testów mówią same za siebie. Nagradzane opony Continental znakomicie sprawdzają się w bezstronnych testach branżowych i mogą zaspokoić Twoje potrzeby opon przez cały rok. 


Najlepiej oceniane opony całoroczne Continental

Jedną z naszych opon o najlepszych osiągach według recenzji zewnętrznych jest opona Continental AllSeasonContact™. Jeden z wiodących niemieckich magazynów motoryzacyjnych, AutoBild, uhonorował nawet naszą oponę wielosezonową nagrodą za wzorową jazdę w 2020 r. AutoBild zwrócił również szczególną uwagę na oponę całoroczną AllSeasonContact™, która wykazała się doskonałą trakcją na śniegu, lepszą niż niektóre opony zimowe.

Ponadto w innych recenzjach opon pojawiły się następujące komentarze: – „Większość kierowców zgodziła się, że ta opona doskonale zachowuje się na śniegu, zapewnia dobrą precyzję kierowania, sterowność i przyczepność na mokrej nawierzchni, a także bardzo dobrze radzi sobie z aquaplaningiem i wykazuje umiarkowane zużycie bieżnika.”

– „... te opony bardzo dobrze spisywały się w różnych warunkach, w tym na śniegu/błocie pośniegowym, w ulewnym deszczu i na suchej nawierzchni.”

– „... opony te charakteryzowały się wyjątkowym komfortem i płynnością jazdy, trakcją i były ciche.”

Opona Continental VanContact™ 4 Season otrzymała również godną polecenia nagrodę od magazynu Promobil, najstarszego w Niemczech i największego w Europie czasopisma poświęconego samochodom kempingowym. Podczas testowania naszych opon całorocznych magazyn przedstawił następujące wnioski:

  • Bardzo dobra trakcja, pokonywanie zakrętów i hamowanie na śniegu

  • Łatwa kontrola na mokrej nawierzchni

  • Bardzo dobra przyczepność na suchych zakrętach

  • Świetny opór toczenia

  • Niski poziom hałasu drogowego