Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Car driving through pouring rain 

Przewodnik zakupu opon wielosezonowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakupie opon wielosezonowych

 

Czy opony wielosezonowe są odpowiednie dla Twojego pojazdu?

  • Opony wielosezonowe są odpowiednie dla szerokiej gamy pojazdów, od samochodów osobowych po samochody typu SUV, pojazdy elektryczne i ciężarówki
  • Na oponach całorocznych Continental widnieją symbole M+S i 3PMS, wskazujące, że są one odpowiednie do jazdy zimą i zgodne z przepisami dotyczącymi opon zimowych obowiązującymi w większości krajów 
  • Opony całoroczne Continental są odpowiednie dla pojazdów elektrycznych, ponieważ są w stanie sprostać zwiększonym wymaganiom, jakie pojazdy te stawiają ogumieniu ze względu na swą masę i konieczność natychmiastowego przenoszenia momentu obrotowego
  • Gama opon całorocznych Continental klasy premium jest przeznaczona do wszystkich samochodów typu SUV

Opony całoroczne łączą w sobie wszystkie zalety ogumienia letniego i zimowego: głębokość bieżnika odpowiednią do większości warunków pogodowych, imponującą trwałość bieżnika oraz eliminację konieczności corocznej zmiany oraz przechowywania opon. Mogą one stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających w łagodniejszych klimatach.

Opony sezonowe będą natomiast preferowanym wyborem dla kierowców, którzy muszą stawić czoła surowym zimom lub bardzo gorącym latom.

Dowiedz się, czy opony całoroczne są odpowiednie dla Ciebie, jakie opony całoroczne są najlepsze dla samochodów osobowych, pojazdów elektrycznych, SUV-ów i ciężarówek oraz naucz się rozpoznawać symbol opony całorocznej na boku opony.
 

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem opon wielosezonowych?

Zastanów się, gdzie będziesz jeździć i jak często. Jeśli posiadasz samochód typu SUV, który powinien sprawnie poruszać się po mieście, lecz musi także regularnie wyjeżdżać w teren, będziesz potrzebował opony marki bardziej przystosowanej do jazdy terenowej, z najlepszym możliwym wskaźnikiem trakcji i gwarancją zużycia bieżnika. A może prowadzisz samochód osobowy, który prawie cały swój czas spędza w środowisku miejskim? W takim przypadku warto skupić się bardziej na możliwościach hamowania, efektywności paliwowej i zachowaniu w warunkach aquaplaningu.

Oczywiście naszym głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju. Skorzystaj z naszego przewodnika zakupu opon oraz wyszukiwarki opon Continental, aby znaleźć idealne nowe opony, niezależnie od tego, jakim samochodem jeździsz. 

NAJLEPSZE OPONY WIELOSEZONOWE NIE ZAWODNE PRZEZ CAŁY ROK

Nasze doskonałe wyniki testów mówią same za siebie. Nagradzane opony Continental znakomicie sprawdzają się w bezstronnych testach branżowych i mogą zaspokoić Twoje potrzeby opon przez cały rok. 


Jak wygląda symbol opon wielosezonowych na ścianie bocznej opony

Zbliżenie na oponę wielosezonową Continental z symbolami M+S i 3PMSF

Ściana boczna dostarcza wielu informacji o oponie samochodowej -  jeśli wiesz, jak je odczytać. Dowiedz się więcej tutaj.

Aby mieć pewność, że opona całoroczna będzie w stanie zapewnić optymalne osiągi w każdych, nawet najbardziej skrajnych warunkach pogodowych, na ścianie bocznej należy zwrócić uwagę na dwa symbole: literowy „M+S” oraz graficzny „3PMSF”, czyli obraz płatka śniegu na tle góry.

Symbol „M+S” oznacza, że opona nadaje się do jazdy po błocie i śniegu, a symbol „3PMSF” oznacza, że eksperci uznali ją za bezpieczną do jazdy po śniegu. Symbol płatka śniegu i góry oznacza również, że opona nadaje się do stosowania w regionach, w których opony zimowe są wymagane przez prawo.

Opony wielosezonowe Continental noszą oba te symbole, dzięki czemu są niezwykle uniwersalne i stanowią doskonałą inwestycję. Opony zimowe są jednak bezwzględnie wymagane w przypadku jazdy w trudnych warunkach zimowych, w których temperatura regularnie spada poniżej zera.

Opony sezonowe czy wielosezonowe do pojazdów elektrycznych?

Samochód elektryczny podłączony do punktu ładowania z widocznymi oponami

Pojazdy elektryczne to przyszłość, choć ich ślad węglowy jest znacznie mniejszy - wywierane przez nie obciążenie na ogumienie jest znacznie większe. Dlaczego? Akumulatory samochodowe są ciężkie, zatem nacisk na koła jest większy, a ponadto bardzo szybko wytwarzany moment obrotowy pojazdu elektrycznego powoduje dodatkowe obciążenie opon i zwiększa zużycie bieżnika. Ponadto masa pojazdu wydłuża także drogę hamowania.

Zasadniczo kierowcy pojazdów elektrycznych muszą szczególnie dbać o opony, zarówno sezonowe, jak i całoroczne, i wybierać opony mocniejsze niż w przypadku samochodów z silnikami spalinowymi.

Pod wieloma względami stosowanie opon letnich i zimowych może wydawać się najlepszym wyborem dla pojazdu elektrycznego. Jednak zaawansowane badania i najnowocześniejsza technologia zastosowana w oponach wielosezonowych Continental potwierdzają, że nadają się one do stosowania w pojazdach elektrycznych, oferując dobrą żywotność bieżnika nawet w warunkach dodatkowych obciążeń.


Które opony wielosezonowe są najlepsze dla samochodów typu SUV?

SUV z zamontowanymi oponami wielosezonowymi

Continental oferuje gamę opon wielosezonowych do samochodów typu SUV, które są jednymi z najlepszych w swojej klasie i objęte są 10-letnią gwarancją trwałości bieżnika.

  • Jeśli jeździsz samochodem typu crossover, większość czasu spędzasz w mieście. Opony całoroczne Continental oferują doskonałe prowadzenie przez cały rok, wysoką efektywność paliwową, a nawet technologię redukcji hałasu zapewniającą płynną i cichą jazdę
  • Masa akumulatorów i moment obrotowy w elektrycznych SUV-ach oznaczają, że mieszanka gumowa stosowana w oponach całorocznych do pojazdów elektrycznych musi być szczególnie wytrzymała, aby zapewnić jak najlepszą przyczepność i jak najsprawniejsze hamowanie. Jeśli chcesz wyruszyć swoim elektrycznym SUV-em w teren, musisz znaleźć odpowiednią równowagę między gładkim bieżnikiem o mniejszych oporach toczenia a optymalną trakcją umożliwiającą jazdę terenową
  • Samochody typu SUV o bardzo wysokich osiągach potrzebują opony klasy premium, która zapewnia doskonałe prowadzenie, maksymalną przyczepność i dłuższą żywotność bieżnika. Nasze Centrum Technologiczne Produktów Wysokowydajnych nieustannie opracowuje innowacyjne technologie, udoskonalając opony wyczynowe i tworząc nowe wzory bieżnika, umożliwiające samochodom SUV o wysokich osiągach jak najlepsze prowadzenie

Możesz być pewien, że pod względem bezpieczeństwa, osiągów i wydajności opon wielosezonowych z produktami Continental nie wypadniesz z obranej drogi.


Powiązane artykuły

Głębokość bieżnika, przepisy dotyczące opon i kiedy należy zmienić opony wielosezonowe

Osoba sprawdzająca bieżnik opony za pomocą miernika głębokości bieżnika

Poznaj najważniejsze informacje o oponach wielosezonowych dotyczące przepisów o ogumieniu, głębokości bieżnika i częstotliwości wymiany.

Czytaj więcej

Opony wielosezonowe w praktyce

Samochód jadący po drodze obok oceanu na oponach wielosezonowych

Jak działają opony całoroczne? Czym różnią się opony całoroczne od opon zimowych i letnich? Poznaj najważniejsze fakty na temat opon wielosezonowych!

Czytaj więcej

Opony wielosezonowe do samochodów kempingowych

Samochód kempingowy z oponami całorocznymi w malowniczej scenerii oceanu

Wraz z rosnącą popularnością samochodów kempingowych nadszedł czas, aby zastanowić się nad wyborem odpowiednich opon do swojego pojazdu

Czytaj więcej