Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Szczegóły dotyczące opon wielosezonocyh marki Continental

Opony wielosezonowe w praktyce

Co należy wiedzieć o oponach wielosezonowych?

Opony całoroczne radzą sobie z mokrymi drogami i deszczową pogodą

Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o oponach wielosezonowych:

  • Łączą to, co najlepsze w oponach letnich i zimowych w jedną oponę całoroczną, która doskonale zachowuje się zarówno w ciepłych, jak i zimnych, mokrych i suchych warunkach pogodowych
  • Opony wielosezonowe oznaczają, że kierowca może korzystać z tego samego kompletu opon przez cały rok, bez konieczności sezonowej zmiany opon
  • Kluczowe znaczenie ma miejscowy klimat. Opony całoroczne są opracowane tak, aby dobrze sprawdzały się w umiarkowanym klimacie
  • Regularne sprawdzanie kondycji opon to sposób na zapewnienie optymalnych osiągów i bezpieczeństwa

Dlatego też opony wielosezonowe łączą w sobie technologię opon letnich i zimowych, tworząc jedną solidną i uniwersalną oponę, która najlepiej sprawdza się w łagodnych warunkach pogodowych. Przyjrzyjmy się bliżej tej wszechstronnej oponie! 


Alternatywa dla przekładek z opon letnich na zimowe

Opony sezonowe zapewniają najlepsze osiągi w warunkach, do których zostały specjalnie zaprojektowane. Jednak dla wielu właścicieli samochodów wymiana opon co sześć miesięcy może być uciążliwa. Jeśli więc użytkujesz auto w klimacie umiarkowanym, opony całoroczne mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Można je zamontować raz, a potem po prostu pozostawić na samochodzie, bez względu na deszcz czy słońce, a nawet lekki śnieg.


Czym różnią się opony całoroczne od innych typów opon?

Kobieta prowadząca mały samochód w mieście

Opony całoroczne Continental łączą w sobie cechy opon letnich i zimowych, oferując hybrydowe rozwiązanie, które daje kierowcom to, co najlepsze w oponach sezonowych, pod warunkiem, że nie jeżdżą w skrajnych warunkach pogodowych.

Opony te charakteryzują się odpowiednią głębokością bieżnika, który nie jest ani zbyt płytki, ani zbyt głęboki, dzięki czemu kierowca ma pełną kontrolę nad pojazdem przez cały rok.

Adaptacyjna mieszanka całoroczna zapewnia kierowcy doskonałe osiągi na zaśnieżonych i mokrych zimowych drogach. Dzięki elastycznemu wzorowi bieżnika, składającemu się z otwartych barków z minimalną liczbą lameli, opony całoroczne zapewniają dobre hamowanie zarówno na suchych, jak i mokrych, letnich drogach.

Co do zasady, należy pamiętać, że opony letnie i zimowe są specjalnie dostosowane do optymalnych osiągów w określonych warunkach pogodowych, natomiast opony wielosezonowe radzą sobie bez problemu we wszystkich warunkach pogodowych, z wyjątkiem ekstremalnych.

NAJLEPSZE OPONY WIELOSEZONOWE NIE ZAWODNE PRZEZ CAŁY ROK

Nasze doskonałe wyniki testów mówią same za siebie. Nagradzane opony Continental znakomicie sprawdzają się w bezstronnych testach branżowych i mogą zaspokoić Twoje potrzeby opon przez cały rok. 


Dla kogo przeznaczone są opony całoroczne?

Samochody jadące po autostradzie

W przypadku użytkowania auta w łagodniejszym klimacie wygodniejszym wyborem mogą okazać się opony całoroczne. Dotyczy to różnych pojazdów. Bez względu na to, czy jeździsz sedanem, kompaktem czy SUV-em, nasze opony wielosezonowe są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów. 

Dzięki lepszym osiągom i mniejszym oporom toczenia nasze opony zapewniają znaczne zmniejszenie zużycia paliwa, czyniąc je odpowiednią alternatywą także dla pojazdów elektrycznych.

W niektórych regionach świata przepisy mogą wymagać stosowania opon opatrzonych symbolem płatka śniegu na tle góry. Nasze produkty spełniają i ten wymóg. Zatem, choć zalecamy opony całoroczne do użytku jedynie w łagodnym klimacie, wszystkie nasze produkty wielosezonowe są dopuszczone do użytku zimą.

Jak dbać o opony wielosezonowe

 

Tak jak każda inna opona, opony całoroczne wymagają odpowiedniego przeglądu. Nie tylko pozwala to poprawić sterowność, trakcję i osiągi pojazdu, zapewniając komfortową jazdę, lecz także pomoże wydłużyć żywotność opony. Niezależnie od tego, czy posiadasz opony zimowe, letnie, typu runflat czy też całoroczne, zawsze pamiętaj o następujących wymogach:

  • Należy regularnie kontrolować ciśnienie w oponach i zawsze sprawdzać w instrukcji obsługi pojazdu zalecane ciśnienie dla opon przednich i tylnych

  • Nawet jeśli posiadasz w samochodzie czujnik TPMS, Continental zaleca rutynowe sprawdzanie ciśnienia w oponach raz na dwa do czterech tygodni
  • Poczas sprawdzania ciśnienia w oponach należy zawsze zweryfikowąć głębokośc bieznika. W tym celu należy skorzystać ze wskaźników zużycia bieżnika na oponach lub użyć głębokościomierza