Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_goods_TT

Opony ciężarowe — Segment Goods

Continental Announces Voluntary Tire Exchange Program for Truck Tires

17/07/2015
  • Dobrowolny program wymiany dotyczy opony 205/75 R 17.5 Conti Hybrid LS3

  • Brak zgłoszonych uszkodzeń ciała czy wypadków

Hanower, 17 lipca 2015 r. Dziś firma Continental ogłosiła dobrowolny program wymiany około 12 000 opon ciężarowych. Chodzi o model 205/75 R 17.5 Conti Hybrid LS3 wyprodukowany od 27. tygodnia kalendarzowego w 2014 roku do 26. tygodnia kalendarzowego w roku 2015. Produkt ten był sprzedawany głównie europejskim producentom na pierwszy montaż oraz w mniejszym stopniu na rynek wymiany.

Według opinii rynku w kilku odosobnionych przypadkach produkt wykazał nagłą utratę ciśnienia, zanim trafił do eksploatacji. Nie zgłoszono żadnych uszkodzeń ciała ani wypadków. Ze względu na potencjalne ryzyko wystąpienia na rynku podobnych, nielicznych przypadków firma Continental podjęła decyzję o wymianie produktu. Rzeczona opona na oś kierowaną Conti Hybrid w rozmiarze 205/75 R 17.5 nosi numery seryjne DOT HW96 F7T9 2714 do 2615. Klienci mogą zidentyfikować opony po tym oznaczeniu na ścianie bocznej.

Firma Continental powiadomiła odpowiedzialne władze krajowe o szczegółach dobrowolnej wymiany opon. Spółka pozostaje w bliskim kontakcie z odpowiednimi producentami OEM, jak również ze swoimi dystrybutorami i sprzedawcami w celu identyfikacji klientów, którzy nabyli opony potencjalnie zagrożone usterką. Właściciele zostaną niezwłocznie powiadomieni o programie dobrowolnej wymiany oraz poinformowani o jego szczegółach. Klient nie ponosi kosztów opon na wymianę oraz ich montażu.

Konsumenci, którzy zechcą uzyskać więcej informacji, w tym tych dotyczących identyfikacji zagrożonych opon oraz możliwości otrzymania opon na wymianę, proszeni są o odwiedzenie strony internetowej firmy Continental pod adresem www.continental-truck-tires.com/exchange.