Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_goods_TT

Opony ciężarowe — Segment Goods

FAQ — Często zadawane pytania

Której opony dotyczy ten program wymiany?

205/75 R 17.5 Conti Hybrid LS3 o numerach seryjnych DOT HW96 F7T9 od 2714 do 2615. Opony te zostały sprzedane głównie w Europie, zarówno producentom na pierwszy montaż, jak również w mniejszym stopniu na rynek wymiany.

Jak sprawdzić, czy opony w moim samochodzie ciężarowym są objęte programem?

Sprawdź oznaczenie na ścianach bocznych swoich opon ciężarowych.

  • marka opony: Continental
  • linia produktowa i nazwa: Conti Hybrid LS3
  • rozmiar: 205/75 R 17.5
  • numery seryjne DOT: HW96 F7T9 2714 do 2615

Cztery ostatnie cyfry numeru seryjnego DOT określają okres produkcji (tydzień/rok). Tym programem dobrowolnej wymiany objęte są opony o numerach od 2714 (27. tydzień 2014 r,) do 2615 (26. tydzień 2015 r.).

Wymiana opon jest konieczna, tylko jeśli występuje dokładne połączenie tych czterech czynników. Uwaga: Ta opona na oś kierowaną może być zamontowana na każdej osi.

Identyfikacja opony

Mam tę oponę w moim samochodzie lub w magazynie. Co muszę zrobić?

Skontaktuj się bezpośrednio z działem Continental Customer Service Tires na swoim rynku. Dane kontaktowe można znaleźć tutaj. Opony objęte programem należy wymienić jak najszybciej.

Jakie koszty muszę ponieść przy tej wymianie opon?

Continental pokrywa koszty zarówno samych opon na wymianę, jak również ich montażu. Patrz także pytanie numer 5, w którym podano czas trwania tego nieodpłatnego programu.

Kiedy zacznie się i jak długo potrwa program wymiany?

Firma Continental już rozpoczęła program dobrowolnej wymiany opon, a objęte nim opony należy wymienić jak najszybciej.

Gwarantujemy nieodpłatną wymianę do 31 marca 2016 roku, niezależnie od bardziej ograniczonych wymogów prawnych, które obecnie obowiązują. Od 1 kwietnia 2016 roku będziemy zwracać koszty danych opon w oparciu o pozostałą głębokość bieżnika oraz ryczałt za montaż.

Jaka jest procedura w przypadku niedostępności opon Continental na wymianę?

Firma Continental dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia, by każdy klient otrzymał alternatywną oponę z naszej oferty. Jeśli z określonych powodów nie będzie to możliwe, zaoferujemy odpowiednią oponę innej marki premium na wyżej podanych warunkach.

Dlaczego wymieniacie te opony?

Doniesienia z rynku wskazują, że w kilku odosobnionych przypadkach kord osnowy przebił się przez wkładkę wewnętrzną. Może to prowadzić do nagłej utraty ciśnienia. Firma Continental nie otrzymała żadnych zgłoszeń dotyczących obrażeń ciała powstałych w związku z tym faktem. Program wymiany jest inicjowany w celu uniknięcia potencjalnego ryzyka dla użytkowników dróg.

Co z bezpieczeństwem innych opon Continental?

Marka Continental oznacza opony klasy premium. Opony Continental są opracowywane i produkowane w zgodzie z najwyższymi standardami jakości. Bezpieczeństwo naszych klientów oraz innych użytkowników dróg jest dla nas zawsze najważniejszym celem. Wspomnianej wyżej ustalenia są ograniczone do konkretnego artykułu i nie dotyczą innych opon marki Continental.

Czy odnotowano jakieś obrażenia lub wypadki?

Nie, nic nam nie wiadomo o żadnych obrażeniach ciała ani wypadkach.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji, jeśli będę mieć dodatkowe pytania?

Dodatkowe informacje, w tym dane do kontaktu na rynku lokalnym, zebraliśmy tutaj. W przypadku dodatkowych pytań prosimy kontaktować się ze swoim lokalnym partnerem.